smerchenko (smerchenko) wrote,
smerchenko
smerchenko

Спадщина та спадкоємці, 20 років потому.

Україна вирішила ділити шкіру давно вбитого ведмедя. Шкіра, звичайно, давно зіпсована молю, приватизацією та пострадянської розрухою, але ласі шматочки збереглися.
У чому ж суть питання? Давайте розбиратися.
На самому початку існування незалежної держави Україна були зроблені заходи по розділу майна колишнього СРСР між спадкоємцями. За цим договором, практично, дві третини майна отримала пряма спадкоємиця СРСР - Російська Федерація, решта частин розподілилася між державами-членами СНД, причому на частку України припало близько 16%.
2
У чому ж полягає проблема? А проблема в тому, що Україна вважає себе обділеною, незважаючи на те, що, фактично, стосовно держвласності, з самого початку міждержавних відносин діє «нульовий варіант», який найяскравіше був представлений, відносно ядерної зброї на території України.
Суть його в тому, що в нове життя країна увійшла без ядерної зброї, без боргів, але і без супутнього цьому майна на території іноземних держав, золотого і алмазного запасів.

Причому, перший пункт був умовою отримання першого незалежного бюджету країни, що мала дуже яскраві перспективи, а решта стали наслідком неможливості виплати належної частини держборгу, необхідної для заяви реальних прав на це майно.

1
Зараз в Україні з бюджетом та ж ситуація, як і в 97м році - кепська, але уряд йде на популістські заходи з метою відволікти звучними гаслами увагу від реальних проблем. У разі прийняття відповідальності за спадщину, вартістю в десятки мільярдів доларів, Україна повинна буде прийняти і відповідальність за борг, сума якого оцінюється від 15 до 20 млрд доларів, яких просто немає.

Чи вдасться авантюра чи ні, але виглядає вона, на мою думку, досить жалюгідно. Що ж вийде - покаже час.
Subscribe
promo smerchenko march 5, 2015 12:34
Buy for 20 tokens
Здесь вы можете разместить свою запись
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments