smerchenko (smerchenko) wrote,
smerchenko
smerchenko

Стіна відчуждення

Історії відомо досить багато випадків, коли одна держава позначала свій кордон непрохідними стінами, щоб припинити усі контакти з тими, хто за стіною, або скоротити ці контакти до мінімуму.

Не буду приводити в приклад так звані «лінії» - Маннергейма і Мажино. Дана ситуація також і не схожа на таку, що створила умови для створення стіни на кордоні США і Мексики.

А ось дві інші, вкрай відомі, стіни дуже схожі з причин створення і напруженням пристрастей. Найдавніша - Велика Китайська. Від набігів кочівників Китай страждав сотні років, і, хоча стіна не вирішила всіх проблем - прецедент огорожі був створений і його видно нам донині. А з найближчих часів встає силует вже зруйнованої, але вкрай символічної Берлінської стіни - символу Холодної війни та ідеологічного поділу.

По суті то - будь-яка стіна це не вирішення проблеми, це обгородження від неї. І як не вирішила проблему набігів стіна в Китаї, а проблему міграції - в США, так не вирішить проблему україно-російських відносин стіна на кордоні наших держав - просто будуть витрачені і відкачені мільйони доларів на створення відчуття якби безпеки.
Tags: Стіна, Україна
Subscribe
promo smerchenko march 5, 2015 12:34
Buy for 20 tokens
Здесь вы можете разместить свою запись
  • Post a new comment

    Error

    default userpic

    Your reply will be screened

    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments